FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gaspçılar Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

Siyonist gaspçılardan oluşan bir grup bu sabah (20 Şubat Pazartesi) Siyonist işgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Quds Press’in görgü tanıklarına dayanarak verdiği habere göre, Siyonist gaspçılar Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaştı.

Bu arada, işgal güçlerinin Filistinli gençlerin Mescid-i Aksa’ya girmesine engel olmaya devam ettiği ve avluda bulunan gençlerin Mescid-i Aksa’dan çıkışta teslim etmek üzere kimlik kartlarını aldığı kaydedildi.

Öte yandan Kudüs’te ve 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinli kadın liderler, Filistinli kadınlardan yarın sabah Mescid-i Aksa’ya baskın yapma çağrısında bulunan Siyonist kadınlara karşı koymak için Mescid-i Aksa’ya gitmelerini istedi.

Mescid-i Aksa’ya gitme imkanı olan Filistinli Müslüman kadınlara seslenen kadın liderler, internet siteleri aracılığıyla Yahudi kadınları ayin yapmak için Mescid-i Aksa’ya baskına davet eden Siyonist gaspçı kadınlara engel olmak üzere sabah erken saatlerde Mescid-i Aksa’da bulunmalarını söyledi.

“Heykel İçin Kadın Buluşması” isimli bir grup Siyonist gaspçı kadın, Salı günü sabahı Mescid-i Aksa’ya baskın girişimi planladığını ilan etmiş ve her ay iki kez bu girişimini tekrarlayacaklarını belirterek “dindar Yahudiler”e kendilerine katılmaları çağrısında bulunmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.