FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gaspçılar onlarca dönüm tarım arazisine el koydu

Filistinli kaynaklar, Asfar Yahudi Yerleşkesi’nden köpekleriyle birlikte gelen Siyonist gaspçıların El-Halil kentinin doğusundaki Sair beldesinde vatandaşlara saldırarak arazilerine ulaşmalarını engellediğini bildirdi.

Kaynaklar, Siyonist işgal ordusu himayesinde hareket eden Siyonist gaspçıların Sair ve Eş-Şuyuh beldelerinde yaşayan ailelere ait tarım arazilerini tahrip ederek Yahudi yerleşkesine eklediğini söyledi.

Arazilerin Şelalide, Halayıka ve diğer bazı ailelere ait olduğunu ifade eden kaynaklar, Siyonist gaspçıların iki yıl süresince medyanın ve Filistinli yetkililerin gözünden uzak bir şekilde aşamalı olarak 200 dönümden fazla araziye el koyduğunu kaydetti.

Şelalide ve Halayıka aileleri sözkonusu arazilerin kendilerine ait olduğunu ispat eden belgelere sahip olduklarını ve arazilerin Filistin Emlak Dairesi’nde aileleri adına kayıtlı olduğunu bildirdi.

Arazi sahiplerinden bazılarının arazilerinin tahrip edilerek gasbedilmesini önlemek için her gün arazilerine gittiğini belirten kaynaklar, Siyonist gaspçıların işgal ordusunun himayesinde Filistinli arazi sahiplerine saldırdığını ve arazilerinden kovduğunu söyledi.

Filistinli kaynaklar, Siyonist gaspçıların bu tür saldırılarının devam etmesi halinde binlerce dönüm zeytin ağaçı ve üzüm asması ekili arazinin gasbedilme tehdidiyle karşı karşıya olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (25) içerik yüklenmiştir.