FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gaspçılar tarım arazilerini tahrip etti

İşgal askerlerinin himayesinde ve işgalci belediyeye ait buldozerlerin eşliğinde Batı Yaka’da Beytlaham’ın Nalin kasabasına giren Yahudi yerleşimcilerin bölgedeki tarım arazilerini tahrip ettikleri belirtildi.

Mahalli kaynaklar gelişmeleri şöyle aktardılar: “Tahrip işi Ebu’l-Kurun Tepesinde başladı. Burayı dört bir taraftan kuşatan gaspçı yerleşimciler Filistinlilerin tarım arazilerine gitmelerini engelledikleri gibi, buradaki portakal, limon, mandalina, badem ve zeytin ağaçlarını kökünden sökmeye başladılar. Bölgeyi dört koldan ahtapot gibi kuşatan Siyonist gaspçılar, Yahudi yerleşim birimlerinin alanını genişletmek amacıyla Filistinlilere ait bu toprakları da gasp etmek istiyorlar. Zeytin toplama mevsimi yaklaşırken yapılan bu saldırı Filistinli çiftçilerin zarar etmesine neden oldu.”

Siyonist gaspçılar ümmetin suskunluğunu ve uluslararası toplumun da üç maymunu oynamasını fırsat bilerek Filistin halkına, mukaddesatına, toprağına, tarım arazilerine ve meyve ağaçlarına saldırmayı sürdürüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.