FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gaspçılar zeytin ve incir ağacı ekili alanı ateşe verdi

Siyonist gaspçılar bugün (6 Ağustos Cuma) öğle saatlerinde Nablus kentinin doğusundaki Furik beldesinde yüzlerce dönümlük zeytin ve incir ağacı ekili alanı ateşe verdi.

İşgal güçlerinin gözetiminde bölgeye gelen bir grup Siyonist gaspçının El-Burc bölgesinde, “Itamar” Yahudi yerleşkesi yakınlarındaki Tana mezrasına bakan zeytin ve incir ağacı ekili alanı yakmaya başladı.

Bu arada, bölgede bulunan askeri gözetleme kulesi nedeniyle Filistinlilerin olay yerine ulaşamadıkları bildirildi.

Siyonist işgal güçlerinin ve Siyonist gaspçıların itfaiye araçlarının yangın bölgesine ulaşmasına engel olduğunu belirten kaynaklar, hava sıcaklığının da yüksek olması nedeniyle yangının bölgedeki başka alanlara da sıçradığını söyledi.

Siyonist gaspçıların Filistinlilere yönelik bitmeyen saldırılarının bir başka halkasında da, El-Halil kentinde bir grup Siyonist gaspçı Filistinli bir kadına saldırdı.

51 yaşındaki Filistinli Suzan Cemil Sultan saldırıda çeşitli yerlerinden yaralanırken, Filistinli kadının oğlu, Siyonist işgal güçlerinin El-Buveyra bölgesinde annesini durdurduğunu ve bu arada bir grup Siyonist gaspçının annesine saldırıp vurmaya başladığını söyledi.

Suzan Cemil Sultan’ın oğlu, annesinin vücudunun çeşitli yerlerinden, özellikle başından ve kollarından yaralandığını ve baygınlık geçirdiğini, tedavi için bölgedeki bir sağlık merkezine kaldırıldığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.