FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gaspçılardan küstah istek

Dünyanın dört bir yanından toplanıp Filistin topraklarına getirilen gaspçı Yahudi yerleşimciler dün gece (24 Mart Çarşamba) işgal altındaki Kudüs şehrinde dağıttıkları bildirilerde, Tevrat’ın emri gereği olduğunu iddia ederek bölgede yaşayan Filistinlilerden Filistin’i terk edip diğer Arap ve İslam ülkelerine göç etmelerini istediler.

Yahudi göçmen gaspçıların Kudüs halkına dağıttığı bildirilerde şunlar ifade ediliyordu: “Filistin sadece Yahudilerin toprağıdır. Rab bu toprakları Yahudi halkına vermiştir. Buranın mülkiyeti sadece Yahudi halkına aittir. Onların dışında başka kavimlerin sürekli burada ikamet etmeleri kesinlikle yasaktır. Tevrat’ta yazıldığına göre şimdiye kadar bu emir yerine getirilmediğinden dolayı Yahudi halkı ülkesinden kovuldu ve 2000 yıl bu toprakların dışında yaşamak zorunda kaldı. İşte şimdi -peygamberlerin vaadi üzerine- kendi toprağına döndükten sonra bu halkın ilahi emri uygulama zamanı gelmiştir. Bunun için sizden bizim topraklarımızı terk etmenizi istiyoruz.”

Açıklamada ayrıca Filistinlilerden burayı terk etmeye karşılık işgal devletinden tazminat almak için görüşmelere başlamaları da isteniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.