FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gaspçıların cenazeye saldırısında iki kişi yaralandı

Siyonist gaspçıların, bugün (21 Mart Pazartesi) öğleden sonra Batı Yaka’daki El-Halil şehrinin kuzeyinde bulunan Beyt Emir beldesinde Filistinli bir vatandaşın cenazesine katılanlara ateş açması sonucu iki kişinin ağır yaralandığı bildirildi.

Görgü şahitleri olayı şöyle anlattılar: “Cenazeyi taşıyan kalabalık mezarlığa yakınındaki ana caddeye yaklaştığı sırada silahlı gaspçı bir grup ateş açmaya başladı. Saldırı sonucu iki kişi yaralandı. Boyun kısmından yaralanan 66 yaşındaki Filistinlinin yarası ciddiyetini korurken, diğer bir Filistinli de bacağında ağır bir şekilde yaralandı. Yaralılar ambulansla hastaneye kaldırıldı.”

Görgü şahitleri devamla, olay üzerine çok sayıda Siyonist askerin bölgeye geldiğini belirterek, suçlu olan Filistinlilermiş gibi davranan işgal askerinin, ana caddeleri kapattıktan sonra Filistinlilere saldırmaya başladıklarını ve cenazenin defnedilmesini engellediklerini ifade ettiler.

Bir hafta önce Siyonist bir aileye yapılan ve faili Filistinli olmadığı anlaşılan saldırının ardından Filistinlilere karşı vahşi saldırılarını artıran işgal ordusuyla Yahudi gaspçılar, her gün Filistinlilerin köylerine girmekte, tarım arazilerini telef etmekte ve araçlarını ateşe vermektedir.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.