DünyaHaberlerKuzey Amerika

Siyonist haham : Obama bir köle

Siyonist İsrail’de şiddet yanlısı Şas partisinin manevi lideri Haham Evadya Yusuf, Amerika’nın siyonist İsrail’e karşı siyasetlerini eleştirerek, Obama’yı köle olarak niteledi.

Obama’nın bir köle olduğunu ve şimdi bir kölenin kendilerine hüküm sürdüğünü ve bunun kabul edilemez olduğunu söyleyen Haham Yusuf, “Bize kimse nerede yerleşim siteleri yapıp, yapmayacağımız konusunda emir veremez, onlar kendi işlerine baksın” diye Obama’yı suçladı.

Öte yandan Batı Şeria’daki Yahudi yerleşimlerinin üst kuruluşu Yeşa Konseyi’nin, yerleşimlerdeki inşaat faaliyetlerinin durdurulması taleplerini protesto amacıyla düzenlediği gösteride, Obama için, “ırkçı” nitelemesinde bulunuldu.

Batı Şeria’daki Filistin kentlerinden El Halil’in hemen yanı başındaki siyonist sitesi Keryat Arba’nın din okulunun (Yeşiva) yöneticisi Haham Eliezer Waldman, siyonist İsrail başbakanı Netanyahu’nun evinin önünde toplanan yerleşimcilere, “Obama bir ırkçıdır, bu şekilde davranmaya devam ederse Amerikan süper gücünün parçalanmasına neden olacaktır” diye seslendi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Temmuz 2024 (16) içerik yüklenmiştir.