FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist halk esir değişimi anlaşmasını onaylıyor

Siyonist gazetelerden Yediot Aharanot’un yayınladığı anket, Siyonist toplumun % 60’ının Hamas ile yapılacak bir esir mübadelesi antlaşmasıyla esir Siyonist asker Gilat Şalit’e karşılık Filistinli esirlerin serbest bırakılmasını onayladığını gösterdi.

Anketin ortaya çıkardığı diğer çarpıcı sonuç ise, Siyonist Savaş Bakanı Ehud Barak’ın başkanlık ettiği İşçi Partisi’nin önümüzdeki seçimlerde mevcut vekillerinden yarısını kaybedecek olması.

Gazetenin verdiği habere göre, anket Siyonist toplumun farklı kesimlerinden 500 kişinin katılımıyla yapıldı. “Şalit’e karşılık Siyonistleri öldüren Filistinlilerden 450 esirin serbest bırakılmasını istiyor musunuz?” sorusuna %60’ı evet derken, %25’i ise hayır diyerek bunların yerine eyleme katılmayanların serbest bırakılmasını istedi. Katılanlardan sadece %5’i esir değişimine karşı çıkarken, %10’u ise cevap vermekten kaçındı.

Siyonist Hükümet’in Goldstone Raporu’nu kabul etmemesini ve yargıç Goldstone çalışmamasını destekleyenlerin oranı %47 iken, Siyonist Hükümet’in yargıç Goldstone ile çalışmasının gerekli olduğunu ifade edenlerin oranı ise %33’ü buluyor.

Yine ankete katılanlardan %58’i son krizin ardından Türkiye ile ilişkileri geliştirmeye çağırırken, %33’ü Türkiye’ye çok sert cevap verilmesini istiyor. %56’sı Türkiye’nin turizm alanında boykot edilmesini isterken, %32’isi ise böyle bir boykota karşı çıkıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.