FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist hastanelerde siyonist askerler dolu

Siyonist gazetelerden Maariv, hastanelerle kliniklerin İsrail ordusunun Aralık 2008 tarihinde Gazze’ye karşı başlattığı 22 günlük Dökülmüş Kurşun operasyonunda yaralanan İsrail askerleriyle dolup taştığını yazdı.

Dünkü (22 Haziran Pazartesi) sayısında Gazze savaşında yaralanıp hastanelerde tedavi gören Siyonist askerler konusuna değinen gazete, doktorların savaş sonrasında hastanelerde yaptıklarının savaşta yaptıklarından aşağı bir tarafının olmadığını, isteyen herkesin hastanelere gidip bunu görebileceğini, burayı görecek kişinin ise gördükleri karşısında şok olmuş ve hüzünlü bir şekilde ayrılacağını yazdı.

Gazete verdiği haberin devamında şu ifadelere yer verdi: “Askerlerin tedavi sürecinde geçirdikleri günler çok zor ve ağırdır. Çünkü süreç kendilerine savaştan daha ağır bir olguyu dayatıyor.”

Bilindiği gibi, işgal devleti Gazze savaşında ölen veya yaralanan askerlerinin sayısını gizli tutmak için basın yayın organlarına sansür uygulamış, askerlerle ilgili haberlerin yayınlanmasını yasaklamıştı. Fakat daha sonraki günlerde çıkan haberler, işgal ordusunun Gazze’de büyük bir yenilgi tattığını ve duyurduğu rakamların çok üstünde ölü ve yaralı bıraktığını ortaya koydu.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.