FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist hedeflere bireysel saldırılar arttı

Siyonist istihbarat örgütü Şabak dün (12 Şubat Cuma) yayınladığı raporda, Siyonist hedeflere karşı bireysel saldırılarda artış olduğunu belirterek, birkaç hafta önce Siyonist Başbakan Netanyahu’yu tehdit eden bir gencin tutuklandığını, Bilim ve Teknoloji Bakanı Daniel Herschkowitz’in evi önünde görülen iki şüpheli gencin de arandığını bildirdi.

Şabak’ın raporunda daha sonra şu ifadelere yer verildi: “Dün gece de Bakan Herschkowitz’in yakınında gezen ve hareketleriyle dikkat çeken iki Filistinli genç bakanın korumaları tarafından durdurulmuş, yapılan aramalarda birinin cebinde tabanca şarjörü diğerinin cebinde ise bıçak bulundu. Şüpheli gençlerin yakalanacaklarını anladıkları zaman tabancayı attıkları tahmin ediliyor. Bakanın korumaları şüphelileri tutuklamak isterken ikisi de kaçmayı başardı”.

Şabak yayınladığa raporda, Filistinlilerin henüz üçüncü bir intifadayı başlatmadıklarını belirterek, buna mukabil bireysel eylemlerde bulunduklarını ve bu tür eylemlerin gittikçe de arttığını ifade etti.
Raporda, bireysel saldırılarla ilgili şu rakamlara yer veridi: “Yılbaşından beri 19 Filistinli, askeri noktalarda bıçaklarla yakalandı. Yapılan sorgularda hepsi askerleri veya Siyonist gaspçıları öldürmek istediklerini itiraf ettiler. Yine aynı tarihten şimdiye kadar işgal ordusu patlamaya hazır 12 patlayıcı keşfetti ve etkisiz hale getirdi. Patlayıcıların hepsi işgal askerlerinin geçtiği güzergâhlara yerleştirilmişti. Yine bu süre içinde Batı Yaka’nın caddelerinden geçen Siyonist araçlardan 100’ü Filistinlilerin taşlı saldırısına maruz kaldı”.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (108) içerik yüklenmiştir.