AsyaHaberler

Siyonist heyet Avustralya’da protesto edildi

Avustralya’yı ziyaret eden Siyonist işgal yönetimi Başbakan Yardımcısı Silvan Şalom ve beraberindeki heyet Avustralyalı göstericilerin yoğun protestosuyla karşılandı.

Avustralyalı göstericiler Şalom ve beraberindeki heyeti “İsrail savaş suçlusudur”, “Silvan’ın ülkeye girişi engellensin” sloganlarıyla karşıladılar.

Başbakan Yardımcısı Şalom’un başkanlık ettiği heyette eski Şabak Başkanı Avi Dihter, Kudüs’teki İbrani Üniversitesi Rektörü, Knesset üyeleri, İshak Rabin’in kızı, 2006 Lübnan savaşında görev yapan 91. tümen komutanı da yer alıyor. Heyet, Avustralya başbakanı Kevin Rudd ile görüştü.

Görüşmenin yapıldığı otelin dışında ise, heyeti protesto etmek için yüzlerce insan toplandı. Toplanan kalabalık, işgal yönetiminin işlediği cinayetleri kınarken, gösteride Şalom’un resminin altında “Savaş suçlusu” yazlı pankartlarla, “İsrail savaş suçlusudur”, “Gazze üzerindeki kuşatma kaldırılmalı”, “işgale son” gibi dövizlerin taşınması dikkat çekti.

İşgal devleti Cumhurbaşkanı Şimon Peres de geçen ay Arjantin’e yaptığı ziyarette protestolarla karşılanmış, Peres’i protesto etmek için binlerce Arjantinli yürüyüş yapmıştı.

Protestonun Reklam Afişi :

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.