FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist heykelin dikilmesi için çalışmalar sürüyor

El-Aksa Vakıf ve Kültür Müessesesi Kudüs’teki işgal belediyesine bağlı Plan ve İnşaat Komisyonu’nun onayladığı bölgeyi Yahudileştirme projesinin büyük bir tehlike arz ettiğine dikkat çekerek, bu projenin Siyonist Belediye Başkanı Nir Barkat’ın hazırlayıp sunduğu plan olduğunu ifade etti.

Siyonist komisyonun bölgeyi Yahudileştirmek için söz konusu kirli projeyi onaylaması üzerine El-Aksa Müessesesi’nin dün (22 Haziran Salı) yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bu plan ve planın onaylanması, Siyonistlerin efsanevi heykelinin burada inşa edilmesinin bir başlangıcıdır. Tevrat Bahçeleri ismini taşıyan bu kirli ve sinsi plan, Mescidi Aksa ve çevresini kendisini koruyacak insan unsurundan mahrum bırakma adımıdır”.

Meseleye sadece 22 evin yıkılması meselesi olarak bakmamak gerektiğini belirten El-Aksa Müessesesi, planın başka Yahudileştirme planlarıyla da örtüştüğünü ve temelinde Mescidi Aksa’nın güney cephesinin hamisi durumunda olan Silvan mahallesinin tümünü hedef aldığına dikkat çekti.

El-Aksa Müessesesi yayınladığı açıklamada ayrıca işgalcilere karşı direnen Kudüs ve Silvan halkına destek verilmesini isteyerek, İslam âleminden de bu kritik süreçte Mescidi Aksa ve Kudüs’e sahip çıkmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.