FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist için zorlu süreç başlamıştır

İslamî Cihad Hareketi sözcüsü Davud Şihab, Filistin halkının mukaddes mekânları korumaya devam edeceğini, işgale ve işgal yönetiminin kirli planlarına karşı intifadasını da sürdüreceğini ifade etti.

İslamî Cihad’ın bugün (26 Şubat) Cuma namazından sonra Han Yunus’ta yaptığı gösteriye katılan Şihab, direniş güçlerinin Siyonist barbarlığa karşı koyacaklarını ve işgale sert karşılık vereceklerini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Filistin halkı bugün Mescidi Aksa ve İslam’ın diğer mukaddes mekânları için meydanlardadır. Bu çabalar; gösteri ve yürüyüşler mukaddes İslamî mekânları savunmak ve Siyonistlerin Filistinlilere ait evleri yıkmalarını protesto etmek içindir.”

Önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmelerin Siyonist işgal yönetimiyle gaspçı Yahudiler için daha zor ve daha ağır olacağını ifade eden Şihab, Filistin halkının el-Halil şehrindeki Hz. İbrahim Camisi ile Beytlaham’daki Bilal bn. Ebi Refah camisinden asla vazgeçmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Diğer taraftan gösteride konuşan İslamî Cihad liderlerinden Talib Ebu Tarık el-Mudellil ise, Ramallah yönetiminden işgal yönetimiyle sürdürdüğü işbirliğini kesmesini, mücahitleri tutuklamaya son vermesini ve işgalcilere karşılık cevap vermesi için de direniş güçlerinin önünü tıkamaktan vazgeçmesini istedi.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları komutanlarından Mahmud Mebhuh’a yapılan suikastı şiddetle kınayan İslami Cihad lideri, Arap ülkelerinden işgal devletiyle ilişki kurmamalarını ve var olan ilişkileri de kesmelerini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (27) içerik yüklenmiştir.