İslami Davet

Siyonist işgal askerlerinin açtığı ateş sonucu bir Filistinli kadın yaralandı

25 Eylül 2012 0:51

Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki El-Bureyc Mülteci Kampı’nın doğusunda konuşlanan Siyonist işgal askerlerinin bugün (24 Eylül Pazartesi) öğleden sonra açtığı ateş sonucu Filistinli bir kadının yaralandığı bildirildi.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref Kudra, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 50 yaşındaki Türkiye Muhammed Falih El-Hasenat isimli Filistinli kadının Siyonist işgal askerlerinin açtığı ateş sonucu sağ kolunun pazusundan yaralandığını söyledi.

Siyonist işgal askerlerinden oluşan bir grubun bu sabah El-Bureyc Mülteci Kampı’nın doğusuna sızarak bölgede arama yaptığı, arazileri tahrip ettiği ve Filistinlilerin evlerine doğru taciz ateşi açtığı kaydedildi.

Bu sabah on askeri araçtan oluşan Siyonist işgal güçleri beraberlerinde buldozerlerle birlikte El-Bureyc ve El-Meğazi mülteci kamplarının doğusundaki bölgeye yaklaşık 300 metre kadar girdi.

Kaynaklar, Haceru’d-Diyk bölgesinden El-Meğazi Mülteci Kampı’na kadar olan bölgede Siyonist işgal güçlerinin hareketliliğinin görüldüğünü, işgal askerlerinin çevreye otomatik silahlarla ateş açtığını ve birkaç havan topu mermisi atığını söyledi.

Siyonist işgal askerlerinin açtığı ateş sonucu bir Filistinli kadın yaralandı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık