FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgal devletinin dünyadaki imajı olumsuzdur

Siyonist Savaş Bakanı Ehud Barak, Siyonist işgal devletinin dünyadaki imajının olumsuz olduğunu ve özellikle Özgürlük Filosu’na düzenlenen vahşi saldırının ardından daha da kötüleştiğini itiraf etti.

Siyonist işgal devletinin uluslararası düzeyde imajını düzeltmek için çaba sarf edilmesi gerektiğine dikkat çeken Barak, Türkiye ile ilişkilerin onarılmasını isteyerek bunun Siyonist işgal devletinin imajının düzelmesine katkı sağlayacağını söyledi.

Özgürlük Filosu’na düzenlenen baskını soruşturan Tirkel Komisyonu’na ifade veren Barak, “Dünyadaki imajımızı düzeltmek için bir takım zor kararlar almamız gerekmekte” dedi.

Özgürlük Filosu’na düzenlenen saldırının sorumluluğunu başta Siyonist Genelkurmay Başkanı Gabi Eşkenazi olmak üzere askeri yetkililere yükleyen Barak, ordu komutanının “Operasyon kolay olmayacak fakat gerçekleştirilecek” dediğini bildirdi.

Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’dan bir gün sonra ifade veren Barak, altı gemiden oluşan filoya müdahale kararının her türlü ihtimal düşünülerek alındığını, askeri istihbaratın gemide çatışma olabileceği yönünde uyarıda bulunduğunu fakat Siyonist özel kuvvetlerin karşılaştığı düzeyde bir direnişin beklenmediğini söyledi.

Saldırıda can kaybı olmasından tümüyle askeri yetkilileri sorumlu tutan Barak, kendisinin siyasi düzeyde verilen emirlerden sorumlu olduğunu fakat bu emirlerin doğrudan can kaybına neden olmadığını öne sürdü.

Barak, siyasi düzeyde hedefin “filonun durdurulması” olarak belirlendiğini ve bunun uygulanmasından ise askerlerin sorumlu olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.