FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgal güçleri 3 hava saldırısı düzenledi

Gazze Şeridi’ne saldırılarını tırmandıran Siyonist işgal güçleri, dün akşam (4 Eylül Cumartesi) geç saatlerde savaş uçaklarıyla Gazze’nin güneyine üç hava saldırısı düzenledi.

Saldırıların birinde beş Filistinlinin yaralandığı ve tünellerden birinde çalışan Filistinliler arasında da kayıpların olduğu bildirildi.

F-16 tipi Siyonist savaş uçağından Rafah’ın güneyindeki Selam Mahallesi’nde bir tünele atılan füzenin ardından ilk yardım ekipleri Rafah’taki Yusuf En-Neccar Hastanesi’ne iki yaralı getirdi. Hastaneye getirilenlerden birinin ağır, diğerinin ise orta derecede yaralı olduğu belirtildi.

Öte yandan, Askeri Tıbbi Hizmetler Genel Koordinatörü Ethem Ebu Silmiyye, verdiği demeçte, işgal savaş uçaklarının üç hava saldırısı düzenlediğini, birinci saldırının Han Yunus’un doğusundaki Ebu Taime bölgesinde boş bir araziyi hedef aldığını ve saldırıda yaralanan olmadığını, Rafah’a bağlı Selam Mahallesi’ndeki bir tüneli hedef alan ikinci saldırıda ise bir kişinin yaralandığını ve üç kişinin de kayıp olduğunu söyledi. Ebu Silmiyye, üçüncü saldırının da Rafah’taki Yebna Mülteci Kampı’nda El-Abd Ceber bölgesini hedef aldığını ifade etti.

Tünele düzenlenen hava saldırısının ardından içinde ve çevresinde birçok işçinin çalıştığı tünelde yangın çıktı. Yaralılardan ikisinin hastaneye kaldırıldığı, en az üç işçinin de tünelde kaldığı, sağlık ve sivil savunma ekiplerinin işçileri çıkarmaya çalıştığı kaydedildi.

Siyonist savaş uçaklarının Yebna’daki bir tünele daha saldırı düzenlemek için daha sonra geri döndüğü ve saldırının ardından ilk yardım ekiplerinin olay yerine gittiği bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Ağustos 2022 (23) içerik yüklenmiştir.