FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist İşgal Güçleri Aralarında Bir Milletvekilinin de Olduğu 9 Kişiyi Tutukladı

Filistin halkına karşı baskılarını sürdüren işgal güçleri Batı Yaka’da düzenledikleri baskınlarda aralarında Kudüslü bir vekille bir Hamas liderinin de olduğu 9 kişiyi tutukladılar.

Filistin tv muhabirine bilgi veren yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Hamas’a mensup Kudüslü vekil Dr. İbrahim Said Ebu Salim’in (69) Kudüs’ün batısında yer alan Bir Nebala’daki evine baskın yapıp evde arama yaptıktan sonra kendisini tutukladıklarını belirttiler.

Milletvekili Ebu Salim daha önce de tutuklanıp özgürlüğe kavuşmuş esirlerdendir. Daha önce 11 kez tutuklanan Ebu Salim sadece milletvekilliği döneminde 5 kez tutuklanırken, toplamda 10 yıla yakın süreyi zindanlarda geçirdi. Ebu Salim’in tutuklanmasıyla İşgal rejimi İsrail cezaevlerindeki Filistinli milletvekili sayısı 7’ye ulaştı.

Batı Yaka’daki El-Halil şehrinde üç gündür ard arda baskın ve operasyonlar yapan işgal güçleri bu sabah birçok semt ve beldeye yaptıkları baskın ve aramalarda aralarında Hamas liderlerinden Şeyh Enver Abdurrahim Harb’ın (56) da olduğu sekiz kişiyi tutukladılar.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.