FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgal güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te 9 Filistinliyi gözaltına aldı

Siyonist işgal güçlerinin bu sabah (23 Ocak Çarşamba) işgal altındaki Batı Yaka’da ve Kudüs’te üçü çocuk altı Filistinliyi ve dün gece de El-Halil’de üç genci gözaltına aldığı bildirildi.

Siyonist işgal güçleri sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde ve Kudüs’te Filistinlilere ait evlere baskın düzenledi. Evlerde arama yapan ve eşyalara zarar veren işgal askerlerinin daha sonra Silvan beldesinden Ala Ebu Taye, Mecdi Ebu Taye ve Munzir El-Abbasi isimli Filistinli çocukları gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Ramallah yakınlarındaki Safa köyüne düzenledikleri baskında da Hasan Kerace isimli Filistinliyi, Nablus’un güneyindeki askeri kontrol noktasında ise Zeyn Zeyn ve Muhammed Ömer’i gözaltına aldığı ifade edildi. Gözaltına alınanların aranıyor oldukları gerekçesiyle sorgu merkezlerine götürüldükleri bildirildi.

Siyonist işgal güçleri dün gece de El-Halil kentinin Eski Belde semtinde Filistinli üç genci gözaltına aldı. Filistinli kaynaklar, gözaltına alınan gençlerin 18 yaşındaki İslam Avad Bedr, 20 yaşındaki Amir Abdürrezzak Bedr ve 20 yaşındaki Razi Azmi Bedr olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.