FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgal güçleri Batı Yaka’da 12 Filistinliyi gözaltına aldı

Siyonist işgal güçlerinin bu sabah (1 Mart Perşembe) işgal altındaki Batı Yaka’nın Cenin ve El-Halil kentlerinde on Filistinliyi, dün akşam Selfit’te düzenlediği baskınlar sırasında da iki Filistinliyi gözalaltına aldığı bildirildi.

Cenin kentindeki Esir Kulübü Başkanı Rağıb Ebu Diyak, Siyonist işgal güçlerinin kent çevresindeki birçok beldeye baskın düzenlediğini ve baskınların özellikle Kubatiye, Burgin ve Arabe beldelerinde yoğunlaştığını, baskınlar sırasında işgal askerlerinin çevreye rastgele ateş açtığını söyledi.

Ebu Diyak, vatandaşların evlerine baskın düzenleyen ve evlerin altını üstüne getiren işgal güçlerinin beş Filistinliyi gözaltına aldığını açıkladı.

Gözaltına alınanlardan ikisinin kimliğinin öğrenildiğini ve 30 yaşındaki Muhammed Azmi Merdavi ile 48 yaşındaki Salih Emin Ebu Zeyd olduklarını belirten Ebu Diyak, gözaltına alınan Filistinlilerin işgal güçlerince bilinmeyen bir yere götürüldüğünü ifade etti.

Bu arada, Siyonist işgal radyosu, Merdavi’nin İslami Cihad’ın bölgedeki liderlerinden olduğunu ve Siyonist işgal güçlerine yönelik eylemlere karıştığını öne sürdü.

El-Halil vilayetinde ise Siyonist işgal güçlerinin bu sabah Beyt Emir beldesine düzenlediği baskında ikisi kardeş beş Filistinliyi gözaltına aldığı kaydedildi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 29 Mayıs 2020 (19) içerik yüklenmiştir.