FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgal güçleri Batı Yaka’da bu sabah 7 kişiyi daha esir etti

Siyonist işgal güçleri, Mahmud Abbas’ın Ramallah’ta kurdurduğu yasa dışı yönetimle aralarındaki güvenlik işbirliğinden de yararlanarak Batı Yaka bölgesinde eşkıya usûlü baskınlar düzenlemeye ve insanları evlerinden alıp götürmeye devam ediyorlar. İşgal devleti ordusu tarafından yapılan açıklamada Batı Yaka bölgesinde bugün yedi kişi tutuklandı. İşgal devletinin açıklamasında yakalananlardan birinin evinde silah bulunduğu iddia edildi.

İşgalciler Batı Yaka’nın kuzeyindeki Cenin şehri yakınlarında bulunan Kefer Ra’i beldesinde Teysir Ahmed Sabih’i (51 yaş) tutuklarken, hâlen zindanda bulunan esir Abd Hamd Sabih’in (34 yaş) evine baskın düzenlediler. Siyonist işgal ordusu radyosu tarafından da Kefer Ra’i de bir kişinin tutuklandığı haber verildi ve evinde yapılan aramada dört kartuşuyla birlikte bir makineli tüfek bulunduğu iddia edildi. Haberde bir başka Filistinlinin yine Kefer Ra’i’nin yakınında bulunan Ciyb köyünde tutuklandığı belirtildi.

Nablus’tan da iki kişiyi esir eden işgalciler Ramallah’ın Şakba ve Safa köylerinden de birer kişiyi esir ettiler.

Yedinci kişiyi ise Batı Yaka’nın güneyinde Kudüs’ün aşağı tarafında bulunan el-Halil’in Yata beldesinden esir ettiler. Buradaki baskınlarını gece yarısı başlatan işgal güçleri sabahın erken saatlerine kadar aramayı sürdürdüler.

Kudüs ile el-Halil arasında bulunan ve Hz. İsa (a.s.)’nın doğduğu belde olarak bilinen Beytlaham’a da 80 askerlik bir eşkıya gücüyle baskın düzenleyerek sıkı aramalar yaptılar.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (35) içerik yüklenmiştir.