FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgal güçleri Beyt İksa köyünü askeri alan ilan etti

İşgal altındaki Kudüs’ün kuzey batısındaki Beyt İksa köyü sakinleri, Siyonist işgal güçlerine meydan okuyarak gasp edilme tehlikesiyle karşı karşıya olan arazilerine ulaşmakta kararlı olduklarını bildirdi.

Beyt İksa Köyü Meclisi Başkanı Kemal Hababe, dün (26 Ocak Cumartesi) yaptığı açıklamada, Siyonist işgal yönetiminin oluşturmaya çalıştığı emrivaki haline teslim olmayacaklarını ve topraklarının her bir karşına sahip çıkacaklarını söyledi.

Beyt İksa sakinlerinin ırkçı ayrım duvarına ve Yahudi yerleşimi inşaatına karşı direnişlerini sürdüreceklerini ifade eden Hababe, Siyonist işgal güçlerinin köyün tamamen kuşatma altında olduğu gerekçesiyle köy sakinlerinden onlarca gencin köye girmesine ve evlerine dönmelerine izin vermediğini açıkladı.

Hababe, Siyonist işgal güçlerinin Beyt İksa köyünü arazilerini tehdit eden ırkçı ayrım duvarına ve Yahudi yerleşim birimi inşasına karşı düzenlediği sivil direniş eylemleri ve yürüyüşler nedeniyle köy halkını cezalandırmak için kuşatma altında tuttuğunu söyledi.

Bu arada, Siyonist işgal güçlerinin Beyt İksa köyünü askeri birliklerle kuşattığı ve bölgeyi giriş-çıkışa kapalı askeri alan ilan ettiği bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (25) içerik yüklenmiştir.