FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgal güçleri bu sabah Batı Yaka’da 11 Filistinliyi gözaltına aldı

Siyonist işgal güçlerinin bugün (5 Aralık Çarşamba) sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli kentlerinde ve köylerinde düzenlediği baskınlarda on bir Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi. Gözaltına alınanlar arasında esir takası anlaşmasıyla özgürlüğüne kavuşan eski bir esirin de bulunduğu kaydedildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Siyonist işgal güçleri bu sabah erken saatlerde esir takası anlaşmasıyla özgürlüğüne kavuşan 24 yaşındaki Muhammed Ömer Es-Sayfi’yi Beytlahim yakınlarındaki Ed-Dehişe Mülteci Kampı’nda gözaltına aldı.

Siyonist işgal güçlerinin birkaç askeri araçla gece yarısından sonra Ed-Dehişe Mülteci Kampı’na baskın düzenleyerek Muhammed Ömer Es-Sayfi’nin evini kuşattığını bildiren kaynaklar, işgal askerlerinin evi didik didik aradığını, Es-Sayfi’nin babasını ve kardeşi Muaz’ı darbettiklerini ve daha sonra Filistinli genci gözaltına aldıklarını söyledi.

On yıl hapis cezasına mahkum edildikten sonra işgal zindanlarında beş yıl yatan ve esir takası anlaşmasıyla özgürlüğüne kavuşan Muhammed Ömer Es-Sayfi’nin gözaltına alınmasıyla birlikte takas anlaşmasıyla serbest bırakılıp yeniden gözaltına alınan Filistinli esir sayısının on ikiye yükseldiği bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2023 (66) içerik yüklenmiştir.