FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgal güçleri kışlık giyeceklerin esirlere ulaşmasına izin vermiyor

Vaid Esirler ve Özgürlüğüne Kavuşanlar Derneği, Siyonist işgal güçlerinin esirlerin temel ihtiyaçlarının ve özellikle kışlık giyeceklerin cezaevlerine girişine izin vermeyerek uluslararası hukuku ve insan haklarını çiğnediğini bildirdi.

Vaid Derneği, bugün (6 Ocak Pazar) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, kış mevsiminin girmesine ve işgal zindanlarında tutulan esirler için yaşam koşullarının ağırlaşmasına rağmen Siyonist işgal güçlerinin esirlere insanlık dışı davranışını sürdürdüğü ifade edildi.

Uluslararası bazı insan hakları örgütleriyle işgal zindanlarındaki Filistinli esirlere kışlık giyecek ulaştırmak için girişimde bulunduklarını bildiren Vaid Derneği, Siyonist işgal güçlerinin inatçılığı ve uluslararası kurumların da konuyu gerektiği şekilde takip etmemesi nedeniyle çabalarının başarısız olduğunu söyledi.

İşgal zindanlarında yatan esirlere kışlık giyecek ulaşmasının engellenmesinden en çok zarar görenlerin Gazzeli esirler olduğunu belirten Vaid Derneği, işgal cezaevlerindeki Siyonist askerlerin zaman zaman esirlere aileleri tarafından gönderilen paraları aldıklarını ve bu paraları esirlere geri iade etmediklerini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (11) içerik yüklenmiştir.