FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgal güçleri Mescid-i Aksa cemaatine saldırdı

Bu sabah (13 Mart Pazar) Mescid-i Aksa’da namaz kılan cemaat ile baskın için gelen Siyonist gaspçıları korumak amacıyla Mescid-i Aksa’da bulunan Siyonist işgal güçleri arasında çatışma çıktı. Filistinli cemaat ile işgal güçleri arasındaki çatışmanın şiddetli olduğu bildirildi.

Görgü tanıkları, bir grup Siyonist gaspçının bu sabah Mescid-i Aksa’nın avlusunda şüpheli davranışlarda bulunduğunu ve avluyu kirlettiğini ifade ederek, Mescid-i Aksa’da bulunan cemaatin protesto için tekbir getirmeye başladığını, bunun üzerine Siyonist işgal güçlerinin cemaate saldırdığını ve üç Filistinliyi tutukladığını söyledi. Tutuklanan Filistinlilerden birinin yaralı olduğu kaydedildi.

Görgü yanıkları, Siyonist işgal güçlerinin cemaati kuşatma altına aldığını ve cemaatten bir gruba fiili saldırıda bulunduğunu, bölgeye hakim olan aşırı gerginlik nedeniyle Mescid-i Aksa’daki işgal askeri sayısının artırıldığını bildirdi.

Öte yandan; Siyonist işgal mahkemesi, 1948’de işgal edilen topraklarda bulunan Ummu’l-Fahm kentinden Filistinli genç Muhammed Cebbarin’in camide yüksek sesle tekbir getirdiği için bir ay süreyle Mescid-i Aksa’ya girmesini yasakladı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (32) içerik yüklenmiştir.