FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgal güçleri Mescid-i Aksa’yı basmaya çalıştı

Siyonist işgal güçleri bugün (27 Eylül Pazar) öğle saatlerinde Mescid-i Aksâ’nın iç kapılarından içeriye girmeye çalıştı.

Görgü tanıkları Mescid-i Aksâ’da olası bir baskın girişimine karşı bekleyen cemaatin Siyonist işgal güçlerine ayakkabılarıyla karşı koyduklarını bildirdi.

Fanatik Yahudiler bugün sabah saatlerinde de Mescid-i Aksâ’ya girme girişiminde bulunmuş fakat Filistinlilerin güçlü direnişi karşısında başarısız olmuştu.

Sabah saatlerindeki başarısız girişimin ardından Siyonist gaspçıların daha kalabalık gruplar halinde Mescid-i Aksâ çevresinde toplanmaya başladıkları bildirildi.

Siyonist işgal güçleri ayrıca, Vakıflar Konseyi Başkanı Şeyh Abdulazim Selheb’e El-Esbât Kapısı’ndan Mescid-i Aksâ’ya girerken saldırdı.

Mescid-i Aksâ’nın kapıları cemaatin Şeyh Selheb’i savunması ve herhangi bir baskını engellemesi için sonuna kadar açıldı.
Hamas Hareketi, Gazze’deki tüm camilerden akşam namazından sonra Mescid-i Aksâ’ya destek için Filistin Meydanı yönünde gösteri yürüyüşüne çıkılması çağrısında bulundu.

Siyonist işgal güçleri Filistinlilerin Mescid-i Aksâ’ya akın etmeleri ve çatışmaların yaşanması üzerine Mescid-i Aksâ’yı yaşları 50’den küçük olan Filistinlilere yeniden kapattı.

El-Quds televizyonu Mescid-i Aksâ’daki çatışmalarla ilgili canlı yayın yapıyor. Mescid-i Askâ’yı savunan cemaatin “Hasbunallah ve nimel vekil” (Allah bize yeter ve O ne güzel vekildir) şeklinde slogan attıkları bildiriliyor.

Fanatik Yahudi gruplardan bazıları üyelerine bugün Yahudilerin bayramı münasebetiyle Mescid-i Aksâ’ya baskın düzenleme çağrısında bulunmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.