İslami Davet

Siyonist işgal güçleri Nablus’ta 5 kişiyi daha tutukladı

10 Eylül 2012 0:05

Siyonist işgal güçleri (6 Eylül Perşembe) akşam saatlerinde gerçekleştirdikleri aramalarda, Batı Yaka’nın kuzey bölgesinde bulunan Nablus’ta biri Ürdün vatandaşı beş genci daha tutukladılar. Tutuklamaların tamamı askerî geçiş noktalarında gerçekleştirildi.

İnsan Hakları İçin Uluslararası Dayanışma Kurumu tarafından yapılan açıklamada işgal güçlerinin dün 34 yaşındaki Ürdün vatandaşı Muhammed Nail Muhammed Tahir’i de Kerame sınır kapısından akrabalarını ziyaret etmek amacıyla Nablus tarafına geçmek istediği sırada tutukladıkları haber verildi. Muhammed Nail’in tutuklandıktan sonra el-Celeme sorgulama merkezine götürüldüğü ifade edildi.

İşgalcilerin tutukladıkları arasında 15 yaşında Cibril Ahmed Yusuf Ebu Riş adında bir çocuk da bulunuyor. Bu çocuğun el-Ayn mülteci kampından olduğu ve Hivara geçiş noktasında yanında kesici alet bulundurma suçlamasıyla tutuklanarak Mecdo hapishanesine götürüldüğü ifade edildi.

Diğer üç kişi de Eriha yolu üzerindeki askerî geçiş noktalarında tutuklandı.

İşgal güçleri Batı Yaka’nın bütün yolları üzerine kurdukları bu askerî geçiş noktalarını adeta insan eleme makinesi olarak kullanıyor ve Filistinliler bir kasabadan diğerine geçebilmek için bile bu elekten geçmek zorunda kalıyorlar. Batı Yaka’da ikamet eden Filistinliler bu elekten geçerken büyük eziyetlere maruz kaldıkları gibi çok basit bir gerekçeyle de geçmeleri engellenebiliyor veya tutuklanıp zindana götürülebiliyorlar.

Siyonist işgal güçleri Nablus’ta 5 kişiyi daha tutukladı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık