İslami Davet

Siyonist işgal mahkemesi Filistinli cami imamına 3 yıl hapis cezası verdi

12 Eylül 2012 17:13

Siyonist işgal mahkemesi 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarında cami imamına Siyonist askerlere ve işgal rejimine karşı Filistinlileri tahrik ettiği iddiasıyla hapis cezası verdi.

İşgal mahkemesi, En-Nasıra şehrinde imamlık yapan ve halk tarafından sevilip sayılan Şeyh Nazım Ebu Salah’ı Filistinlileri işgal askerlerine karşı kışkırttığı suçlamasıyla üç yıl hapse mahkum etti.

İmam hakkındaki iddianameyi hazırlayan Siyonist savcılık, Şeyh Ebu Salah’ın (47) halk arasındaki konumunu kullanarak terör örgütlerini desteklediğini ve şiddet aşıladığını iddia etti.

Savcılık devamla, Şeyh’in sahip olduğu düşüncelerin mensupları tarafından da hayata geçirildiğini, ondan etkilenenlerden bazılarının iki hücre oluşturduklarını ve bunlardan birinin Siyonist şoförü öldürdüğünü savundu.

Siyonist işgal mahkemeleri, Filistinli şahsiyetlerin şiddeti tahrik ettiklerini ve terör örgütlerini desteklediklerini iddia ederken, bununla işgale karşı direnişi ve İslamî kimlikli cemaat ve hareketleri kasdediyor.

Siyonist işgal mahkemesi Filistinli cami imamına 3 yıl hapis cezası verdi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık