FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgal, Mescidi Aksa El Yazmaları kısmı müdürü Bukeyrat’ı uzaklaştırdı

Siyonist işgal devleti bir yandan Mescidi Aksa’nın çevresindeki İslâmi eserleri ve Müslüman mahallelerini ortadan kaldırmak suretiyle yalnızlaştırmaya çalışırken bir yandan da bu kutsal mabedin bünyesindeki hizmetlere başlık edenleri uzaklaştırmak suretiyle onu sahipsiz ve bekçisiz bırakmaya çalışıyor.

İşgalci siyonist yönetim son olarak da Mescidi Aksa’nın El Yazmaları Kısmı Müdürü Şeyh Nacih Bukeyrat’ı bu kutsal mabetten altı ay süreyle uzaklaştırma kararı aldı. Dolayısıyla Şeyh Bukeyrat’ın hizmet verdiği mescide ve külliyeye girmesi altı ay süreyle engellenecek.

Filistin Enformasyon Merkezi’ne konu hakkında ulaşan haberlere göre işgal güçleri Kudüs’te Şeyh Bukeyrat’ın ikamet ettiği Sur Bahir köyüne baskın düzenleyerek, şeyhin evini aradı ve kendisinin altı ay süreyle Mescidi Aksa’ya girmesinin yasaklandığına dair kararı tebliğ etti.

İşgal yönetiminin etkili şahsiyetlerin Mescidi Aksa’ya girmesini engelleme amaçlı bu tür kararlarla cami cemaatiyle onların arasında bir engel oluşturmaya çalıştığı ifade edildi. İşgalcilerin bu uygulaması İslâmî hareket mensubu Kudüs milletvekillerinin Kudüs’ten uzaklaştırılması kararıyla başlamıştı.

Bu uygulama da siyonist işgalin Kudüs’teki Yahudileştirme faaliyetinin önemli bir boyutunu oluşturuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Haziran 2022 (27) içerik yüklenmiştir.