FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgal rejimi 20 Filistinli vekili hâlâ zindanlarda tutuyor

Tutuklu Filistinli Esirleri Serbest Bırakmak İçin Avrupa Girişimi, Filistin Meclis Başkanı Dr. Aziz Duveyk’in evvelki gün (19 Temmuz Perşembe) salıverilmesiyle Siyonist zindanlarda kalan esir vekil sayısının 20’ye düştüğünü belirterek, geri kalan esirlerin de en kısa zamanda serbest bırakılmasını istedi.

Avrupa Girişimi konuya ilişkin bugün (21 Temmuz Cumartesi) basın açıklaması yaptı. Açıklamada girişim şunları belirtti: “İçerdeki esir vekillerden 17’isi Hamas’a mensup, ikisi Fetih ve biri de Ebu Ali Mustafa listesinden meclise girmiş vekillerdir. Filistin Meclis Başkanı Duveyk’in salıverilmesi, Filistinli esirlerin Siyonist rejimin zulmüne karşı sürdürdüğü direnişin bir sonucudur.”

İsrail’in her türlü hukuku ve sözleşmeyi çiğneyerek vekilleri kaçırdığına dikkat çeken girişim, işgal yönetiminin bu hukuksuz uygulamalara son vermesi için kendisine parlamentolar aracılığıyla baskı uygulanması gerektiğini kaydetti.

Dr. Aziz Duveyk’in salıverilmesinden büyük bir memnuniyet duyduklarını belirten girişim, geri kalan esirlerin de en kısa zamanda özgürlüğe kavuşmaları gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.