FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgal uçakları Gazze şeridine saldırı düzenledi

Siyonist işgal uçakları dün gece (17 Ağustos Salı) geç saatlerde Gazze Şeridi’ndeki bazı hedeflere bir dizi saldırı düzenledi.

Siyonist işgal uçaklarının düzenlediği hava saldırılarının sayısının beşe ulaştığı ve saldırılarda iki kişinin yaralandığı bildirildi.

Siyonist işgal uçakları Rafah vilayetinin doğusundaki Es-Selam Mahallesi’ndeki bir tünele saldırdı. Daha sonra da Gazze kentinin güneyindeki Ez-Zeytun Mahallesi’nin doğusunda bulunan boş araziye iki saldırı düzenledi.

Siyonist işgal uçaklarının Gazze’nin orta kesimiyle Han Yunus arasındaki bölgede Filistin Değirmencilik Şirketi yakınlarındaki bir binaya da saldırdığı belirtildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı İlk Yardım ve Acil Durumlar Genel Müdürü Dr. Muaviye Hasaneyn, Filistin Enformasyon Merkezi’ne verdiği demeçte, Gazze’nin çeşitli vilayetlerine düzenlenen hava saldırılarında şu ana kadar yaralı sayısının iki olduğunu söyledi.

Siyonist işgal uçakları kısa bir süre önce de Rafah vilayetinin doğusundaki El-Ceradat bölgesinde bir tünele saldırı düzenlemişti.

Siyonist hava kuvvetlerinin düzenlediği saldırıların işgalci liderlerin Gazze’ye yeniden saldırı tehdidinde bulunmalarının ardından geldiği kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.