FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgal yönetimi kadın esirlerin elbiselerine el koyuyor

Siyonist işgal rejimi Şaron Cezaevi’nde tutulan Filistinli kadın esirler, cezaevi müdiresinin Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’nun işgal zindanlarındaki Filistinli esirlerle ilgili konuşmasına binaen bazı haklarının ellerinden alınacağını söylediğini bildirdi.

Esir Kulübü avukatlarına konuşan kadın esirler, elbiseleri dahil kişisel eşyalarından birçoğunun ellerinden alınacağını söyledi.

Ziyaretler sırasında kitap alışverişine mahkeme tarafından izin verilmesine rağmen cezaevindeki güvenlik görevlilerinin kendilerine bundan sonra kitap girdirmenin veya çıkarmanın yasak olduğunu söylediğini kaydeden kadın esirler, cezaevi idaresinin daha önce görülmemiş bir şekilde mektuplarını da kasıtlı olarak göndermemeye ve gelen mektupları esirlere ulaştırmamaya başladığını ifade etti.

Kadın esirler, cezaevi yönetiminin Haziran ayında sağlık durumları nedeniyle hastane tavsiyesiyle özel yemek alan esirlerin de yemeklerini kestiğini bildirdi.

Esir Kulübü’nün belirttiğine göre, kadın esirler avukatlara cezaevi yönetiminin müebbet hapse mahkum Emine Muna’yı hiçbir gerekçe göstermeden sağlık koşulları çok kötü bir odaya naklettiğini ve Muna’nın astım hastası olduğu için temiz havaya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Temmuz 2024 (23) içerik yüklenmiştir.