FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgal yönetimi milletvekili En-Netişe’nin cezasını dördüncü kez uzattı

Siyonist işgal yönetimi, Filistin Parlamentosu Değişim ve Islah Grubu üyesi milletvekili Muhammed Cemal En-Netişe’nin idari hapis cezasını hiçbir gerekçe göstermeden ve yargılamadan dördüncü kez dört ay süreliğine uzattı.

Milletvekili Cemal El-Netişe’nin eşi Ümmü Hemmam, bugün (27 Mayıs Pazar) Değişim ve Islah Grubu basın dairesine konuyla ilgili telefonla bilgi vererek, avukatın kendilerine bildirdiğine göre milletvekili En-Netişe’nin idari hapis cezasının işgal yönetimi tarafından 14 Mayıs’tan itibaren dört ay süreliğine uzatıldığını söyledi.

Değişim ve Islah Grubu da milletvekili En-Netişe’nin idari hapis cezasının Siyonist işgal yönetimi tarafından keyfi bir şekilde uzatılmasını kınadı. Grup sözcüsü Müşir El-Mısri, En-Netişe’nin idari hapis cezasının uzatılmasının uluslararası hukuka ve milletvekili dokunulmazlığına aykırı olduğuna işaret etti.

Milletvekili Cemal En-Netişe, 2002 yılında tutuklanmış ve sekiz buçuk yıl hapis cezasına çarptırılmış ve mahkumiyet süresinin altı yılını tek kişilik hücrede geçirmişti. 12 Eylül 2010’da serbest bırakılan En-Netişe, Siyonist işgal güçlerince 31 Ocak 2011’de yeniden tutuklandı ve idari hapis cezasıyla cezalandırıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Haziran 2022 (27) içerik yüklenmiştir.