FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgal yönetimi uluslararası toplumu kandırıyor

Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı Cemal El-Hudari, Siyonist işgal yönetiminin Gazze’ye çimento girişine izin verdiği yönünde çıkan haberlerin doğru olmadığını belirterek, işgal rejiminin bu tür haberlerle bozulan imajını düzeltmek istediğini söyledi.

Cemal El-Hudari bugün (06 Nisan Salı) konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti: “Siyonist işgal rejimi uluslararası camia ile kuşatmanın kalkmasını ve sınır kapılarının açılmasını isteyen herkesi kandırıyor. Bu tür açıklamaların amacı dünya kamuoyunu yanıltmaktır. Gazze hâlâ kuşatma altındadır. İşgal yönetimi Gazze’nin ihtiyaç duyduğu binlerce kalem malzemeden sadece 80 kalemin giriş yapmasına izin veriyor.”

Gazze’nin yeniden imarı için inşaat malzemelerine şiddetle ihtiyaç duyulduğunu söylene El-Hudari devamla şöyle dedi: “Yıkılan evlerin yeniden inşası, hasar gören binaların tamiri, artan nüfusla orantılı olarak bölgede yeni konut inşa etme ihtiyacı ve eğitim öğretim kurumlarının tamir ve inşası için Gazze çimentoya ihtiyaç duyuyor. Çimento olmadan inşaat sektörünün felçli durumu hiçbir zaman düzelmeyecektir.”

El-Hudari sözlerini şöyle sürdürdü: “İşgal rejimi hangi kolaylıktan bahsediyor. Bin gündür bekletilen elbise ve ayakkabıların geçiş kararından mı bahsediyor? Bunların çoğu zaten uygun olmayan yerlerde bekletiliyordu. Gazze şu anda dört bin ton eşyaya ihtiyaç duyuyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.