FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgalci Cuma namazına izin vermedi

Siyonist işgal rejiminin, Filistin’in değişik bölgelerinden Cuma namazı kılmak için Mescidi Aksa’ya akın edenlerin yüzüne Mescidi Aksa’nın kapılarını kapatması yüzünden her Cuma camiyi dolduran 30 bin kişiden sadece 3 bin kişinin barikatları aşıp Mescidi Aksa’nın içinde namaz kılabildiği belirtildi.

Gözlemciler, işgal rejiminin bu yeni taktikle Mescidi Aksa’da namaz kılan Müslümanların sayısını azaltmak istediğini ifade ettiler.

Siyonist işgal rejiminin bu yeni uygulaması Mescidi Aksa’da namaz kılmak isteyen binlerce Filistinlinin barikatların önünde kalabalıklar oluşturmalarına neden oldu.

Görgü şahitleri gelişmeleri şöyle anlattı: “İşgal rejiminin uygulamalarına karşı çıkan Filistinlileri korkutmak için işgal askerleri camiye girmekte ısrar eden ve bunun için barikatlarda bekletilen Filistinlilerin kimliklerine el koymak istedi Bunun üzerine Mescidi Aksa’nın çevresinde, giriş kapılarında ve caddelerde çatışmalar çıktı. Çatışmalarda işgal askerlerinin Filistinlilere sopa, dipçik ve plastik mermilerle saldırması sonucu birkaç kişi yaralandı. Filistinlileri Mescidi Aksa’da namaz kılmaktan menetmede ısrar eden işgal güçleri sadece yaşları ellinin üzerinde olan Filistinlilere izin verdi. İşgal rejimi iki gündür Kudüs’ü adeta kışlaya dönüştürdü”.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (32) içerik yüklenmiştir.