FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgalci Filistinlilerin gösterilerine karşı yine terör estirdi

Batı Yaka bölgesindeki Filistinlilerin ve onlara destek veren yabancı aktivistlerin bölgede inşa edilen ırkçı ayrım duvarına karşı geleneksel hale getirdikleri Cuma eylemleri bugün de düzenlendi. Ancak siyonist işgal güçleri eylemlere karşı yine korkunç bir şekilde terör estirdi ve ırkçı ayrım duvarını protesto edenlerin üzerine yine gaz bombaları attı.

Irkçı ayrım duvarı sebebiyle büyük haksızlıklara maruz kalan Filistinliler ve onlara destek veren aktivistler seslerini dünyaya duyurmak amacıyla tamamen sivil gösteriler niteliğindeki haftalık protesto eylemleri için bugün öğleden sonra yine meydanlara çıktılar. Fakat işgal devleti onlara engel olabilmek için silahlı güçlerini devreye soktu ve şiddet uyguladı. Göstericilerin ırkçı ayrım duvarının inşa edildiği yerlere yaklaşmalarını engellemek için üstlerine gaz bombaları attı. Atılan bombalar yüzünden onlarca gösterici boğulma tehlikesi geçirdi. Bunların içinde 9 yaşındaki Muhammed Bâsim et-Temimi de var.

Bazı yerlerde göstericilerin üzerine yoğun bir şekilde atılan gaz bombalarının ağaçların üzerine denk gelmesi ağaçların tutuşmasına ve zeytinliklerin yanmasına neden oldu.

İşgalci saldırganlar bazı yerlerde de göstericilere lastik mermilerle saldırdı ve bu mermilerin isabet ettiği göstericilerin yaralandığı bildirildi.

İşgalci siyonistlerin estirdiği teröre rağmen Batı Yaka’nın birçok bölgesinde yine ırkçı ayrım duvarına karşı protesto eylemleri yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.