FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgalci, Me’menullah mezarlığını yıkmaya devam ediyor

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, Siyonist işgal yönetiminin Me’menullah Mezarlığı’na yönelik cinayetini sürdürdüğünü ve Siyonist buldozerlerin dün akşam (9 Ağustos Pazartesi) Kudüs’te sahabilerin ve alimlerin yattığı tarihi Müslüman mezarlığında 200’den fazla mezarı yıktığını söyledi.

Me’menullah Mezarlığı içerisinde nöbet tutan El-Aksa Müessesesi ekibi, basına yaptığı açıklamada, Siyonist Müessese’nin yıkım ekiplerinin buldozerler ve kamyonlar eşliğinde ve işgal güçleri korumasında gece saat 12:30 civarında Me’menullah Mezarlığı’ndan geri kalan bölüme geldiğini, yıkım ekiplerinin iki gruba ayrıldığını ve bir grubun batı kesimindeki, diğer grubun da güneydoğu kesimindeki mezarları yıktığını bildirdi.

El-Aksa Müessesesi ekibinin bunun üzerine Arap basın-yayın organlarına haber verdiği ve olay yerine kısa sürede birçok gazeteci ve kameramanın geldiği, Siyonist işgal güçlerinin basın mensuplarının görev yapmasını engellemeye kalkıştığı, Siyonist buldozer sürücülerinden birinin buldozeri basın mensuplarının üzerine sürdüğü fakat basın mensuplarının görevlerini yapmaya devam ettiği, mezarlıktaki yıkım süresince Siyonistlerle El-Aksa Müessesesi ekibi arasında sert tartışmaların yaşandığı ifade edildi.

Me’menullah Mezarlığı Vakfı Mütevelli Heyeti’nden Hacı Mustafa Ebu Zehra’nın da mezarlığa geldiği ve yıkımı engellemeye çalıştığı fakat Siyonist işgal güçlerinin buna mani olduğu kaydedildi.

El-Aksa Müessesesi, Siyonistlerin cinayetinin sabaha kadar sürdüğünü bildirerek, Siyonistlerin en az 150 mezarı daha yıkacaklarını söylediklerini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.