FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgalci Nefha Cezaevi’ndeki Filistinli esirlere baskıları artırdı

Siyonist işgal yönetimi, Nefha Cezaevi’nde yatan Filistinli esirlere yönelik baskılarını mübarek Ramazan ayında daha da artırarak, ani gece baskınlarını ve esirlere saldırıları yoğunlaştırdı.

Filistinli Esir Kulübü dün (9 Ağustos Salı) konuyla ilgili yaptığı açıklamada Siyonist cezaevi yönetiminin cezaevinin 11. bölümdeki 6 nolu odaya sabah namazı vakti baskın düzenlediğini ve esirleri gelişigüzel aradığını, arama sırasında esirlere ait eşyaların zarar gördüğünü ve bazı esirlerin darp edildiğini söyledi.

Bildiride ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Esirler, mübarek Ramazan ayında taraflar arasında gerginlik olmaması yönünde varılan anlaşmaya rağmen bu baskınları ve saldırıları gerçekleştiren cezaevi yönetimini protesto için verilen yemekleri almamak gibi bir takım adımlar atacaklar.”

Esir Kulübü’nün bildirisinde, Siyonist cezaevi yönetiminin esirlerin bu kararına karşı toplu ceza olarak esirlerin avluya çıkma programını iptal ettiğini ve bunun da cezaevi yönetiminin gerginliği daha da tırmandırma niyetinde olduğunu gösterdiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (27) içerik yüklenmiştir.