FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist işgalciler Rafah ve Şucaiyye taraflarından yine baskın düzenlediler

Siyonist işgalciler dün akşam ve bugün (17 Ağustos Cuma) sabah yine Gazze bölgesini hedef alan saldırılar gerçekleştirdi ve bölgenin güneyindeki Rafah ile Gazze şehirlerinin doğusundaki Şucaiyye mahallesi tarafından askeri araçlarla giriş yapmaya çalıştılar. Sınır nöbeti tutan mücahitlerin baskınlara engel olmak için karşı çıkmaları üzerine çatışmalar çıktı.

Siyonist işgal güçleri dün akşam saatlerinde Rafah’ın doğusundan bir baskın düzenledi ve etrafa rastgele ateş ettiler.

Bugün sabah da Rafah şehrinin doğusunda eş-Şevke beldesinde işgalcilerin askeri amaçla kullandıkları bir kapı tarafından sekiz askerî araçla baskın düzenlediler. İşgalciler baskında etrafa rastgele ateş ederek geçtikleri yerleri tahrip etmeye başladılar.

Dün gece geç saatlerde bir baskını da Gazze bölgesinin orta kesiminde yer alan Gazze şehrinin doğusundaki Şucaiyye mahallesine doğru düzenlediler.

Sınırları bekleyen mücahitler bütün bu baskınlara karşı durdu ve engel olmaya çalıştılar. Sınır nöbeti tutan mücahitlerin direnişi işgalcilerle aralarında çatışmaya neden oldu. Ancak çatışmalarda mücahitlerden herhangi bir yaralanma olduğuna dair bir bilgi verilmedi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (27) içerik yüklenmiştir.