FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist İşgalcinin Gerçekleştirdiği Katliama Tepkiler Sürüyor

Siyonist işgal rejiminin geçtiğimiz Pazartesi günü Gazze’de barışçıl bir gösteriye saldırı düzenleyerek 63 kişinin ölümüne 2700 kişinin yaralanmasına neden olan katliamına tepkiler devam ediyor.

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn Bakanlar Kurulu toplantısının açılışı münasebetiyle yaptığı konuşmada işgalcilerin katliamlarını kınarken Filistin halkının direnişini selamladığını dile getirdi. Avn açıklamasında ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını reddettiklerini ifade ederek, kendilerine İstanbul’da Filistin’deki son gelişmelerle ilgili olağanüstü toplantı düzenlenmesi konusunda davet ulaştığını, Lübnan’ın bu toplantıya katılacağını ve Dışişleri Bakanının ülkeyi temsil edeceğini söyledi. Avn, Arap dünyasında yaşanan erozyonun da İsrail’in Filistinlilere yönelik uygulamaları karşısında alınacak tavrı olumsuz yönde etkilediğini dile getirdi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de ülkesinin Filistin halkının yanında olduğunu söyleyerek ABD’nin Kudüs’ün İslâm dünyasıyla bağını koparmaya çalıştığına dikkat çekti. Ruhani, bugün (16 Mayıs Çarşamba) düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Sürekli zalimlerin ve saldırganların karşısında duracağız. İnanıyoruz ki sonuçta zafer mazlum Filistinlilerle dayanışma içinde olanların olacaktır.”

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.