FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist İsrail Adalet Bakanı: Bağımsız Bir Kürt Devletinin Kurulmasının İsrail’in Yararınadır

İsrail Adalet Bakanı, bölgede bağımsız bir Kürt devletinin kurulmasının İsrail’in yararına olduğunu bildirdi.

Kudüs net internet sitesinin bugün verdiği habere göre İsrail Adalet Bakanı Ayelet Shaket İsrail ile iyi ilişkilere sahip bir bağımsız Kürdistan kurulmasını istedi.

Tel Aviv’de Milli emniyet konferansında konuşan Ayelet Shaket “Biz bağımsız bir Kürdistan kurulmasından yanayız. Bu ülke İran’ı Türkiye’den ayırmalı ve bizimle dost ilişkilere sahip olmalı” diye konuştu.

“Kürtler İsrail’in yardımcısı ve dostudur” diyen Ayelet Shaket bunun karşısındaki en büyük engelin cihatçı Kürtlerin önündeki engeller olduğunu söyledi.

İktisadi ilişkilerin resmi işbirliğinin yanında mutlaka olması gerektiğini söyleyen İsrail Adalet Bakanı Ayelet Shaket “Artık Kürtlere yardım etme zamanı geldi” diye konuştu.

Irak Kürdistan yerel yönetim başkanı Mesut Barzani da bağımsız bir Kürt devletinin kurulması yönünde defalarca açıklamada bulunmuş ve bu konuda referanduma gidilmesini istemiştir. Fakat Iraklılar ve bazı bölge yönetimlerinin buna karşı çıkmaları bu planının şimdiye kadar sadece lafta kalmasına sebep olmuştur.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (11) içerik yüklenmiştir.