HaberlerİranOrtadoğu

Siyonist israil dünyanın en vahşi rejimidir

Tahran Cuma namazı hatibi Hüccetülislam Sıddiki, koran İsrail’in Filistin’de işlediği cinayetlerin dünyada eşine rastlanmayan en korkunç cinayetler olduğunu vurguladı.

Tahran’da dün Cuma namazını kıldıran Hüccetülislam Sıddiki, siyonistlerin Filistin topraklarında işledikleri cinayetlerin dünyanın en korkunç cinayetleri olduğunu belirtti.

Hüccetülislam Sıddiki, siyonistlerin namertçe Filistinli gençleri kaçırdığını, bu gençlerin hayati organlarını çıkardıktan sonra şehitlerin naşını en kötü bir şekilde ailelerine teslim ettiklerini, fakat hatta hayvan haklarından bile dem vuran istikbar dünyasının bu olaya sadece seyirci kalmakla yetindiğini vurguladı.

Hüccetülislam Sıddiki siyonistlere hitaben bir gün imam Mehdi’nin – s – geleceğini ve onlara hakkettiği cezayı vereceğini kaydetti.

Hutbesinin bir başka bölümünde onuncu hükümetin kurulma sürecine değinen Hüccetülislam Sıddiki, cumhurbaşkanının salih bildiği bakanları meclise sunması gerektiğini ve meclisin de yasal görevi gereği iyi bildiği bakanları onaylaması gerektiğini belirterek meclisten bu konuda bir an önce çalışmalarını tamamlamasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.