FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist İsrail eski bakanı Gazze’ye acımasızca saldırılmasını istedi

Siyonist İsrail rejiminin eski yetkililerinden biri Filistinli çocuklar tarafından havaya kaldırılan ateşli uçurtmaların HAMAS’ın fırlattığı füzelerden farksız olduğunu bildirerek, bu rejim güvenlik ve askeri yetkililerinden Gazze şeridini acımasız saldırılara hedef edinmesini istedi.

Fars Haber Ajansının bildirdiğine göre siyonist İsrail rejimi eski içişleri bakanı Eli Yishai, “Uçurtmalar da HAMAS’ın füzeleri gibidirler. İsrail Filistin Özerk Yönetimi, HAMAS ve uçurtmaları havalandıranlara çok sert cevap vermesi gerekir” dedi.

Öte yandan İsrail’in Eğitim Bakanı Naftali Bennett, Gazze Şeridi’nden uçurtma uçuranlara ateş açılmasını istedi.

İsrail’in Eğitim Bakanı Naftali Bennett, ülkesinin işgaline ve zulmüne direnen Filistinli çocuklara “onlar çocuk değil, terörist” dedi.

Adeta gözü dönen İsrailli bakan sözlerini şu ifadelerle sürdürdü; “Gazze Şeridi’nden uçurtma ve balon uçuranlara ateş açılmalıdır. Zira onlar çocuk değil, teröristtir. Bu uçurtmaları ve balonları uçuranların hedef alınması, durumun daha kötüleşmesini engellemek için tek operasyonel ve ahlaki yoldur.”

Ateşli uçurtmalar ve balonlar, Filistinli gençlerin İsrail’e karşı kullandığı direniş hareketlerinden biri. Tanka, topa, tüfeğe, uçağa karşı yüreğini ortaya koyan Filistinliler, bu yeni yöntem ile İsrail’i yeni güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya bırakmıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.