FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist İsrail Eski Savaş Bakanından Netanyahu’ya Yolsuzluk Suçlaması

Siyonisit İsrail rejimi eski savaş bakanı, başbakan Netanyahu’yu yolsuzlukla suçlayarak, Benyamin Netanyahu’nun kendini yolsuzluklardan arındırmaya çalıştığını bildirdi.

İran haber ajansının bildirdiğine göre İsrail Eski Savaş Bakanı Moşe Yaalon, yolsuzluk dosyalarından biriyle alakadar olarak, Netanyahu’nun başbakan olarak Alman denizaltılarla ilgili kuşkulu anlaşmalardan haberdar olmaması durumunda artık başbakan olarak görev yapmasını ehil olamayacağını bildirdi.

Yolsuzlukla mücadele biriminden polisler başbakanlık konutuna gelerek 4000 numaralı telekomünikasyon yolsuzluğu soruşturmasıyla ilgili İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun üçüncü kez ifadesine başvurdu.

Başbakan Netanyahu’nun, “Bezeq” medya şirketine kendisi lehinde yayın yapması karşılığında, şirkete mali imtiyaz sağladığı iddia ediliyor.

Netanyahu, 4000 numaralı yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili daha önce 2 defa daha ifade vermişti. Netanyahu’ya yakın iki isim ise aynı soruşturma kapsamında tutuklanmıştı.

Soruşturma kapsamında ifade veren ve Netanyahu ile Bezeq firması arasında bağlantıyı sağladığı ileri sürülen Netanyahu’nun eski Basın Danışmanı Nir Hefetz, Bezeq firmasına ait “Walla News” adlı internet sitesinde Netanyahu lehine haberlere yer verildiğini bunun karşılığında da Bezeq firmasının mali imtiyazlar elde ettiğini ileri sürmüştü.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.