AsyaHaberlerİranOrtadoğu

Siyonist İsrail, Filistin’de tüm insanlığı katlediyor

İslami Şura Meclisi Başkanvekili Hüccetülislam Ebu Torabiferd, korsan İsrail’in Filistin milletine yönelik cinayetlerinin gerçektebütün insanlığa karşı işlendiğini vurguladı.

Asya Parlamentoları Genel Kurulunun 4. zirvesinin ikinci gününde bir konuşma yapan İslami Şura Meclisi Başkanvekili Hüccetülislam Ebu Torabiferd, korsan İsrail’in mazlum Filistin milletine yönelik işlediği cinayetlere değinerek, işgalci siyonistlerin özellikle Gazze şeridine dayatılan 22 günlük savaşta işlediği cinayetlerin sadece mazlum Filistin halkına yönelik olmadığını, bilakis, İsrail’in bu umursamaz ve kanun-kural tanımaz küstah tavrıyla aslında bütün dünyayla alay edip bütün insanlığa karşı güpegündüz cinayet işlediğini ve bu nedenle katil İsrail’in artık bütün dünya kamuoyu tarafından nefretle kınandığını belirtti.

İranlı milletvekili Ebu Torabiferd, Asya Parlamentoları Birliğinin mazlum Filistin milletine yönelik çok önemli sorumluluğu olduğunu ve korsan İsrail’in cinayetlerine karşı koyması gerektiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.