HaberlerLatin Amerika

Siyonist İsrail, Kolombiya’ya silah ve asker gönderiyor

Venezüella hükmeti önceki gün, bu ülkenin Cumhurbaşkanı Hugo Chavez’in İranla işbirliği bağlamında bir takım suçlamalarda bulunan katil İsrail Dışişleri Bakanı Yardımcısının bu iddiasına tepki gösterirken katil İsrail’i, Latin Amerika’da savaştan yana siyasetleri uygulayan taraf olarak tanımladı.

Siyonist İsrail Dışişleri Bakanı Yardımcısı Dany Yaalun önceki gün, Venezüella Cumhurbaşkanı Hugo Chavez’i, ülkesini, İran’ın Latin Amerika’da gelişebilmesi yolunda bir karargaha dönüştürmekle suçladı.

Bunun üzerine Venezüella Dışişleri Bakanlığı da katil İsrail’in bu iddiasına tepki olarak bir bildiri yayınlarken, Dany Yaalun’un bu iddiasını reddetmenin yanı sıra, onun bu tavrını Venezüella halkına karşı yeni bir tecavüz girişimi olarak niteledi.

Venezüella Dışişleri Bakanlığınca yayınlanan bu bildiride ayrıca “ABD’den sonra Kolombia’ya silah ve paralı asker temin eden esas bir taraf olarak İsrail rejimi, başka ülkelerin Latin Amerika’da gelişme karargahları olup olmadığı konusundan bahsedebilecek yetkide değildir” diye vurgulandı.

Katil İsrail’in Kolombia’daki uluslararsı sağcı kanadın yıkıcı ve savaştan yana siyasetleri çerçevesinde bu ülkeyle işbirliğinde bulunduğu belirtilen bu bildiride ayrıca “Venezüella, İran halkı ve hükümetiyle olan dostane geniş ilişkilerini koruyacaktır. Zira bu ilişkiler, halklarda refah düzeyinin güçlendirilmesi, çok kutuplu, dengeli bir dünyada barış ve samimi ilişkiler içerisinde olma ortamının sağlanabilmesi doğrultusunda gelişmektedir” diye kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.