HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

Siyonist İsrail ordusu direnişçilerin muhtemel intikamı karşısında teyakkuza geçti

Batı Şeria’da 5 Filistinlinin şehit olmasının ardından, terörist İsrail ordusu misilleme korkusu ve direniş grupları tarafından işgal edilen topraklara ateşlenen roketlerin artışı nedeniyle en üst düzeyde teyakkuza geçti.

El-Ahd Haber Ajansı’na göre, Siyonist medya, Gazze Şeridi sınırlarındaki uyarı durumuyla ilgili haberleri yayınlarken, Demir Kubbe sisteminin hazırda olduğunu ve Gazze Şeridi’nden roket atılması korkusuyla devreye girdiğini duyurdu. 

Siyonist ordu güçleri,  Yamam Terör Mangası Deniz Piyadeleri ile birlikte, Cenin ve Barqin de dahil olmak üzere Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerine saldırdı ve direniş güçleriyle çatıştı, çatışmada  5 Filistinli şehit olurken, iki siyonist asker de yaralandı.

Irkçı İsrail ordusundan bir sözcü, beş Filistinlinin şehit olmasının ardından Gazze Şeridi’nden işgal altındaki bölgelere roket fırlatılma olasılığının bulunduğunu bildirdi.

Bu arada İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Hüsam Bedran, Batı Şeria’da bir grup Filistinlinin şehit olmasının gün geçtikçe artan direnişin sonucu olduğuna işaret etti. 

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.