FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist İsrail ordusunda intihar vakalarında artış

İşgal rejimi siyonist İsrail rejimi ordusu içerisinde intihar vakalarının, Filistin direnişi karşısındaki ağır psikolojik baskıdan ötürü geçen yıl daha da artış gösterdiği bildirilmekte.

Siyonist İsrail ordusu içinde geçen yıl 16’sı intihar sonucu olmak üzere 55 askerin bazı nedenlerle öldüğü bildirildi.

İsrail Kanal 12 televizyonunun, ordunun istatistiklerine dayandırdığı haberine göre, 2017 yılında hayatını kaybeden 55 askerden 16’sının ölüm nedeninin intihar olduğu belirtildi.

Diğer askerlerden 7’sinin Filistinlilere yönelik operasyonlarda, 9’unun sağlık sorunları nedeniyle, 12’sinin trafik kazası sonucu, 9’unun kaza kurşunuyla, 2’sinin de iş kazasında hayatını kaybettiği bilgisi verildi.

Haberde, orduda ölüm nedenlerinin başında gelen intihar vakalarında geçen yıllara göre yüzde 50 azalma olduğu iddia edildi.

Geçen sene yayımlanan ordu istatistiklerine göre, 2016 yılında yaşamını yitiren 41 askerden 15’inin ölüm nedeni intihar olarak kaydedilmiş, 2014 ve 2015 yıllarında da aynı sayıda askerin intihar ettiğine dikkat çekilmişti.

İntihar vakalarının artış göstermesi ardından siyonist İsrail rejiminin özel uzmanları vasıtasıyla bu durumun nedenlerini araştırmaya çalıştığı ve nedenlerinin ortadan giderilmek istendiği belirtilmekte.

Savaş meydanlarında bulunma korkusu İsrail ordusu askerlerinin tek kurtuluşu intihar etmede görmelerine sebep olmuştur.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.