HaberlerOrtadoğuSuriye

Siyonist İsrail Rejimi Golan Bölgesinin Suriye Ordusu Tarafından Yeniden Alınmasından Endişe Duyuyor

Siyonist Gazetelerden Haaretz şunları yazdı: “İsrail, Suriye Hükümetinin Golan sınır bölgesini isyancılardan geri almak için gösterdiği çabayı ihtiyatlı bir şekilde takip ediyor.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad kuvvetleri geçen ay boyunca Golan tepelerindeki Suriye’nin kuzey sınır bölgelerinde etkili bir şekilde kontrolü ele geçirdiler.

Geçen yıl aralık ayında Halep’in doğusunda silahlı kişilerin teslim olmasıyla birlikte, Suriye rejimi Golan tepeleri de olmak üzere Suriye’nin birçok bölgesinde silahlı kişilerin kontrolü altındaki köylere baskı uygulamaya başladı.”

Haaretz Gazetesi aynı zamanda, Suriye Ordusunun mevcut gücü ile iç savaştan önce sınırdaki durumu değiştiremeyeceğini iddia etti ve şunları yazdı: “Öyle görünüyor ki, Suriye rejimi sınır bölgelerinde daha istikrarlı askeri bir varlık sağlamaya, bu bölgeleri isyancıların kontrolünden çıkarmaya ve bu bölgenin Suriye Ordusunun kontrolünde olduğunu göstermeye çalışıyor. Öyle ki, yabancı kuvvetlerin oradaki faaliyetlerini imkânsız kılıyor.

Suriye Ordusunun, silahlı kuvvetleri Golan’ın güneyinden çıkarma çabalarının devam etmesi gölgesinde, yeni Suriye kuvvetlerinin bu bölgeye girişi, kademeli olarak yeni kurallar koymaya doğru hareket edildiği anlamına geliyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 16 Nisan 2024 (19) içerik yüklenmiştir.