FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Siyonist İsrail Strateji İlişkiler Bakanı: Hasan Ruhani’ye güvenmemek gerekir

İşgalci İsrail Strateji İlişkiler Bakanı, İran’ın yeni Cumhurbaşkanı Ruhani’ye güvenmemek gerektiğini belirterek “İsrail, İran karşısında kendini savunma hakkını saklı tutuyor” dedi.

Siyonist İsrail Stratejik İlişkiler Bakanı Yuval Steinitz dün akşam yaptığı bir açıklamada, İran’ın yeni Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’ye güvenilmemesi gerektiğini bir kez daha vurgulıyarak “İsrail, İran karşısında kendini savunma hakkını saklı tutuyor” dedi.

Siyonist Jerusalem Post gazetesinin haberine göre, İsrail 2. Kanal televizyonu muhabiriyle konuşan Steinitz, geçtiğimiz Cuma günü Washington Post gazetesine verdiği röportajında İsrail’in İslami İran karşısında kendini savunma hakkı olduğunu dile getiren Siyonist İsrail Başbakanı Bünyamin Netanyahu’nun bu ifadesini hatırlatarak “İsrail, İran karşısında kendini savunmak için tek taraflı her tür girişimde bulunma hakkına sahiptir” diye vurguladı.

İşgalci İsrail Strateji İlişkiler Bakanı Steinitz ayrıca “Obama bile İsrail’in bu hakkını vurgulamıştır” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.