ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Siyonist İsrail’den Arabistan’a silah yardımı

Yemen güvenlik kaynakları, terör rejimi İsrail’in Yemen aleyhindeki savaşta kullanması için Suudi rejimine silah yardımında bulunduğunu bildirdiler.

El’Alem kanalının dün verdiği habere göre, Yemen güvenlik kaynakları, yaptıkları açıklamada, terör rejimi İsrail’e ait içinde mühimmat ve silah yüklü bir uçağın Arabistan ve işbirlikçilerine teslim edilmesi amacıyla Yemen’in güneyinde yer alan Lehec eyaletindeki el’Ahd hava üssüne indiğini bildirdiler.

Siyonist rejimin bu yardımı, geçen Çarşamba günü Suudi liderliğindeki Arap koalisyonu sözcüsü Ahmed El’Esir’in hava güçlerinin güçlendirilmesi amacıyla Amerika’dan 13 bin akıllı bomba satın alındığını bildirmesinin ardından geldi.

Bu arada Yemen Ensarullah Hareketi siyasi konseyi üyesi Zaifullah Eş’Şami, ırkçı rejim İsrail’in Yemen’in işgalcilerine silah göndermesine konusuna temas ettiği açıklamasında, ‘Arabistan ve İsrailli saldırganların stratejik Babul Mendeb boğazı ve diğer bölgelerde zafer elde edemedikleri için, bundan dolayı işbirlikçilerine Yemen ordusu ve halk komite güçleriyle savaşmaları için daha fazla silah göndermekteler” dedi.

Eş’Şami, Suudi rejiminin siyonistlerin ve Amerikalıların maşası olarak nitelerken, onların bütün hedefinin korsan İsrail rejiminin güvenliğini temin etmek olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.